RN Slatina a PR V pískovně, 6.1.2020

posted in: Blog | 0

Šestý leden byl ve znamení samostatné výpravy na mé dvě oblíbené lokality. Když jsem dorazil na Slatinu, vyrazil jsem na mou klasickou obchůzku. Hned z počátku jsem viděl velké množství vrabců a kvíčal. Po obchůzce jsem usoudil, že použiju maskovací fotostan, zakrmím a počkám na ptáčky. Musím říct, že to bylo rozhodnutí nepříliš šťastné, protože ptáčci byli vidět a slyšet všude, jen ne před mým objektivem. Asi po hodině a půl jsem to vzdal a vydal se na šoulačku. Prošel jsem starý sad, kde to bylo jednoznačně lepší a nakonec se ukázal i strakapoud malý. Pak jsem částečně obešel i nádrž.
Po několika hodinách pobytu jsem se rozhodl změnit lokalitu a podívat se ještě na pískovnu. Tam jsem již nebral fotoaparát, šel jsem jen prohlédnout stav (naposledy byla pískovna vypuštěná) a zjistit, jaká obsada se aktuálně na lokalitě vyskytuje.


Datum: 06.01.2020
Místo: RN Slatina a PR V pískovně
Lokalita: Lokalita Slatina – rybník, rákosový porost, přilehlý starý sad; lokalita V pískovně – zatopená pískovna, smíšený les, mokřad
Počasí: Zataženo, mírný vítr, teplota okolo 5oC

POZOROVÁNÍ

Pozorování: bažant obecný – poslech, drozd kvíčala, káně lesní, kormorán velký, kos černý, ledňáček říční, poštolka obecná, straka obecná, strakapoud malý, strakapoud velký, strnad obecný, sýkora koňadra, sýkora modřinka, volavka popelavá, vrabec polní, vrána obecná šedá, zvonek zelený.

FOTOGRAFIE LOKALITY

RN Slatina

PR V pískovně


Jiří Š.