Máj, Teletín, 01.01.20

posted in: Blog | 0

První den v novém roce 2020 jsme chtěli strávit smysluplně a věnovat se odpočinku a našemu koníčku. Proto jsem se rozhodli vyrazit na lokalitu, kterou máme rádi. Příjezd na lokalitu v dopoledních hodinách byl fajn a cesty byly v podstatě prázdné. Neužíváme standartní cestu ani nechodíme na vyhlídku, na tomto místě navštěvujeme jiná místa. Po příchodu na místo jsem vyfotil několik fotografií lokality a poté jsem začal připravovat místo na focení. Slunečnice, ořechy, jablka i lojové koule měly nalákat některé druhy ptáčků před můj objektiv. Musím říci, že lokalitu jsem zvolil nevhodně, protože za dvě hodiny pozorování jsem neviděl ani brko, pouze zaslechl brhlíka a káni. Nakonec jsme se rozhodli místo změnit. Bylo to štěstí, protože jsme narazili na hejno králíčků obecných a pak na další a další ptáčky. Nakonec to nedopadlo zas tak špatně a odjížděli jsme spokojení.


Datum: 01.01.2020
Místo: Máj, Teletín
Lokalita: Skaliska, smíšený les
Počasí: Slunečno

NEŽ VYRAZÍM DO PŘÍRODY

Než vyrazím do přírody fotografovat, připravím si nezbytné potřeby a věci s sebou. Můžete se podívat. Popis jednotlivých věcí najdete pod fotografií.

(Zleva shora: židlička, krmení pro ptáčky, batoh, termoska s čajem, lahev s vodou, nůž, stativ, sáček s maskovacím obalem objektivu a s nepromokavým návlekem na objektiv a fotoaparát, váček s maskovacím převlečníkem, modulární kapsa s příslušenstvím k fotoaparátu, lékárnička, modulární kapsa s obsahem podobným jako KPZ, pouzdro s nahrávacím zařízením a směrovým mikrofonem pro nahrávání hlasů ptáků a zvuků přírody, dalekohled, fotoaparát s objektivem, gimbal).

POZOROVÁNÍ

Pozorování: Brhlík lesní (3+ ex.) , Holub domácí (1 ex.), Kachna divoká (2 ex.), Káně lesní (poslech + 1 ex.), Kormorán velký (10+ ex.), Kos černý (2 ex.), Králíček obecný (8+ ex.), Labuť velká (4 ex.), Poštolka obecná (1 ex.), Racek chechtavý (10+ ex.), Sojka obecná (2 ex.), Strakapoud velký (4 ex.), Sýkora koňadra (10+ ex.), Sýkora modřinka (10+ ex.), Šoupálek dlouhoprstý (5 ex.).

FOTOGRAFIE LOKALITY

 


Jiří Š.